1. Reklam Hakkında

Reklam ajansları bir firmanın ya da markanın bilinirliğini, dolayısıyla gelirini arttırmak için yapılan çalışmalardaki en önemli iş ortaklarındandır. Reklam ajansları gerektiğinde ön pazar araştırmasından, sonuç raporlamaya kadar geçen bütün süreci kontrol ederek markanın büyümesine katkı sağlarlar.

Kendi ticari hedefleriniz ile ilgili aşağıdaki üç konuya karar verip bizi aramanız yeterli olacaktır.

– Hangi ürün ya da hizmetlerimi ön plana çıkarmak istiyorum?

– Ürün ya da hizmetlerim nasıl bir kitleye hitap ediyor?

– Reklamlar için ne kadar bir bütçe ayırabilirim?

bu konulara karar verip bizleri aradığınızda satış temsilcilerimiz sizlere en uygun reklam stratejilerini önerecek, varsa sorularınızı yanıtlayacak, sizleri etkili bir reklam çalışması konusunda yönlendirecektir. Müşterilerimizin bizimle çalışmayı tercih etmesini sağlayan en önemli kriterlerden biri de budur. Çünkü sizin değerli vaktinizden çalarak bir şey yapmanıza gerek kalmaz, yukarıdaki kararlar konusunda dahi emin olmadığınız durumda uzmanlarımızdan yardım ve tavsiye alabilirsiniz. Reklamlarınız ile ilgili tüm çalışmalar tarafımızdan yapılıp istediğiniz her an size hesabınızla ilgili bilgiler iletilecektir.

Evet verebilirsiniz. Temelde Google reklamları yapılan aramaya göre ilgili web sitelerini görüntüler. Ancak web siteniz olmadığı durumlarda Facebook vb. diğer sosyal ağlardaki sayfalarınızın Google’da üst sıralarda görüntülenmesini sağlayarak reklamlarınızı yürütebiliriz. Hatta e-ticaret sitelerinde oluşturduğunuz dükkan sayfanızın ( örn: sahibinden.com gibi ) reklamlarını gerçekleştirebilir, satışlarınızı arttırabiliriz.

Bu durumda hedef kitleniz reklamlarınıza tıkladığında ilgili sosyal medya hesabınızın sayfasına ya da online alışveriş sitelerinde yer alan dükkan sayfalarınıza ( Örn: sahibinden.com’daki dükkanınız gibi ) yönlendirilir.

Bunun yanısıra sadece Google reklamları değil, onun kadar etkili olan Facebook ve diğer sosyal ağ reklamlarını da web siteniz olmadan yürütebiliriz. Bunun için ilgili ağlarda bir hesabınızın olması ve işletmenize özel bir beğeni sayfası oluştrumanız yeterlidir ( bu konuda güçlük yaşıyorsanız ekibimiz reklam vermek isteyen müşterilerimize ücretsiz destek vermektedir ) .

Bu şekilde de son derece etkili reklam çalışmaları yürütmeniz mümkündür. Hatta bazı sektörler için öncelikli olarak bu gibi sosyal ağlarda reklam vermek daha akıllıca bir strateji olabilmektedir.

2. Sosyal Medya

Sosyal medya yönetimi genel itibariyle bu hesapların nasıl kullanılması gerektiğini, sayfaların büyümesi için nasıl bir işlem yapılması gerektiğini, imaj yönetimini ve kriz anlarında izlenecek yol ve yöntemleri kapsar.

Markalar ve firmalar için aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, kurumsal firmalar için de direkt olarak hedeflerine ulaşabilecekleri cazip alanlardır. Sosyal medya hesapları yolu ile firmaların ürünleri kolaylıkla tüketicilere kolaylıkla tanıtılabilir. Bu sayede tüketicilerden geri dönüşleri çok daha hızlı alabilir, çok daha rahat bilgi edinebilirler.

Hesaplarda günde 1 ya da 1’den fazla paylaşım yapmak, etkileşimi olumsuz etkilemektedir. Hedef kitlenizin sizinle kalmasını sağlamak için ayda 15 paylaşım yapmak yeterli olacaktır.

3. Covid-19 Sonrası Dijital Pazarlama

Aslında 2020 yılı reklam sektörü için dijitalleşmeye adapte olmak isteyen markalar için hızlı başlamıştı fakat özellikle mart ayının başında tüm dünya olarak eve kapanmamız ile birlikte ilk 15 günlük süreçte neredeyse tüm dünya ve sektörler durdu. Evimize kapanmamızın şokunu hızla atlatınca, reklam çalışmalarına olan talepte çok ciddi artış gördük.

Sorunuza dönecek olursak, -Evet yaşandı. İlk 15 günlük şoktan sonra, özellike E-ticaret ve sosyal medyada aktif rol almak ile ilgili talep patlaması yaşadık.

Dijital pazarlama içerisinde özellikle e-ticarette en çok talep görülen alanları gözlemleyerek, arama motoru kelime aranma hacimlerini incelediğinizde ilginin hangi yöne kaydığını rahatça çıkarabilirsiniz. Online kitap, sağlık ürünleri, pet shop ürünleri, ev ve bahçe ürünleri, fitness ve spor ürünleri gibi kategorilerde ortalama %120 yükseliş gözlemlendi.

Benzer şekilde sosyal medya yönetimi ve profesyonel ajans arayışı da son 2 aylık dilimde geçen seneye oranla %20-30 arasında daha fazla arttı.

Daha önceden dijital mecralarda sadece varlık gösteren bir çok reklam veren, özellikle pandemi sonrası reklam ajanslarından çok yoğun iletişim yapılması yönünde taleplerde bulundu. En önemlisi de, sosyal medyanın sadece özel günlerde paylaşım yapılmayan, bundan çok daha fazlası olan ve profesyonel strateji üzerinde markaların konumlandırılması gereken bir mecra olduğu anlaşıldı. Çoğu zaman telafuz ettiğimiz B2B ve B2C kelimelerinin yanına D2C ( Direct To Customer ) kelimesi eklendi. Artık firmalar doğrudan e-ticaret yada sosyal medya kanalları ile tüketicisine direkt ulaşmak istiyorlar ve bunun için gerekli tüm aksiyonları alıyorlar.

Özetle, evet markalar dijital pazarlama konusuna hiç olmadıkları kadar ilgililer. Covid-19 bize dijital adaptasyonun gerekliliğini çok net bir şekilde gösterdi.

İçerik pazarlaması çok ciddi bir yükseliş ivmesi gösteriyor. Özellikle bir çoğumuz artık reklamın inanırlığına olan güvenimizi kaybettik. Kullanıcılar artık fayda odaklı iletişim istiyorlar. Content marketing kavramını gelecekte çok daha fazla duyacağız. Çünkü birden fazla faydası var.

Gelin bunları biraz sıralayalım;

1- Tüm dijital mecralarda güncel olabiliyorsunuz
2- Güven, bilgi ve fayda odaklı iletişim kurabiliyorsunuz
3- Arama motorlarında SEO avantajı elde ediyorsunuz ve organik olarak büyüyebiliyorsunuz
4- Kurum içi iletişimi güçlendirebiliyorsunuz
5- İçerik üretimi sayesinde markanızı ve kendinizi geliştirebiliyorsunuz

null

Reklama Adanmış Hayatlar

Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec, egestas non nisi.

Bizimle İletişime Geçin

image
http://www.coajans.com/wp-content/themes/imperio/
http://www.coajans.com/
#d63b33
style1
paged
Loading posts...
/home/coajans/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
MAİL ADRESİNİZİ GİRİNİZ
off
off