Gmail Reklamcılığı

Gmail reklamları hakkında

Gmail reklamları, gelen kutunuzun Tanıtımlar ve Sosyal sekmelerinde gösterilen etkileşimli reklamlardır. Bu reklamlardan bazıları genişletilebilir. Bu reklamlardan birini tıkladığınızda, tıpkı bir e-posta gibi genişleyebilir. Genişletilmiş reklamda resim, video veya yerleşik form bulunabilir. Gmail reklamları, potansiyel müşterilerle daha kişisel bir biçimde iletişim kurmanıza yardımcı olur.

İşleyiş şekli

Gmail reklamları ilk olarak daraltılmış biçimde gösterilir. Kullanıcı reklamı tıkladığında, reklam onu reklamverenin açılış sayfasına yönlendirir ya da yerleşik form veya video gibi öğelerle çeşitli reklamcılık hedeflerini karşılamak için kullanılabilen bir e-posta boyutuna genişler.

Kullanıcılar, genişletilmiş reklamla reklamın düzenine göre farklı şekillerde etkileşime girebilir. Video oynatabilir, form doldurabilir, web sitenizin bağlantısını tıklayabilir veya mobil cihazlarda tıkla ve ara özelliğini kullanabilir ya da uygulama mağazasına gidebilirler.

Raporlamanızı anlama
  • Bağımsız Gmail kampanyaları: Tıklamalar sütunu, bir kullanıcının reklamınıza yaptığı ilk tıklamayı raporlar. Yalnızca ilk reklam tıklaması için ücretlendirilirsiniz. Kullanıcıları web sitenize yönlendiren tıklamalar “Web sitesine yönlendiren tıklamalar” sütununda gösterilir.
  • Gmail’de reklam yayınlayan diğer tüm kampanya türleri: Tıklamalar sütunu, kullanıcının reklamınıza ilk tıklamasını bildirir. Yalnızca ilk reklam tıklaması için ücretlendirilirsiniz.

Not: Gmail kampanyalarında, hotel ve kiralama türündeki işletmeler için dinamik yeniden pazarlama reklamları yayınlayabilirsiniz. Bir Gmail kampanyası oluştururken veya düzenlerken Ek ayarlar‘ı (“Bütçe” bölümü altında) tıklayıp “Dinamik reklamlar”ın altındaki” “Özelleştirilmiş reklamlar için veri feed’i kullanın” onay kutusunu işaretleyerek bir veri feed’i ekleyebilirsiniz.

E-posta paylaşımına hazır

Reklamınızı genişleten birçok kullanıcı, yıldız simgesini veya mesajın alt kısmındaki mavi Kaydet düğmesini tıklayarak reklamı kaydedebilir. Ayrıca kullanıcılar genişletilmiş reklamlarınızı e-posta mesajı olarak başkalarına gönderebilir.

Mobil uyumlu

Bilgisayarda, mobil cihazda ya da Gmail uygulamasında olsun, Google Ads reklamları her yerde güzel görünecek şekilde optimize eder. Reklam düzeni mobil deneyime göre otomatik olarak optimize edilir. Daha fazla etki elde etmek için tıkla ve ara veya uygulama tanıtımı gibi mobil platforma özel seçenekleri kullanabilirsiniz.

Google Ads önizlemeleri, kullanıcıların çoğunun neler gördüğünü gösterir. Android ve Gmail iOS’ta bulunan Gmail versiyonları arasındaki farkların yanı sıra Gmail Masaüstü’ndeki tarayıcılar arasındaki farklar ve her zaman en son Gmail mobil istemcisini çalıştırmayan kullanıcılar nedeniyle, tüm kullanıcılar aynı reklam oluşturma işlemini görmez.

Hedeflemenin işleyiş şekli

Aşina olduğunuz Görüntülü Reklam Ağı hedefleme seçeneklerinin çoğunu (yakın ilgi alanı kitleleri, pazardaki kitleler ve demografi gibi) kullanabilirsiniz.

Aşağıda, reklamlarınızla belirli kitlelere ulaşmanın çeşitli yolları açıklanmıştır:

  • Yakın ilgi alanı kitleleri: Potansiyel müşterilere erişmek ve işletmenizden haberdar olmalarını sağlamak için bu kitleler arasından seçim yapın. Örneğin, spor giyim alanında faaliyet gösteren bir reklamveren “Fitness” ve “Spor Malzemeleri” gibi alakalı konuları seçebilir veya “Sağlık ve Fitness Tutkunları” ya da “Koşu Meraklıları” yakın ilgi alanı kitlelerindeki kullanıcılara ulaşabilir.
  • Özel Amaç Kitleleri: Görüntülü Reklam Ağı ve Video kampanyalarınızda, ilgili bir ürünü veya cihazı etkin olarak arayan müşterileri belirlemek üzere anahtar kelimeler, URL’ler, uygulamalar veya YouTube içeriği uygulayarak hedef kitlenize ulaşın.
  • Otomatik hedefleme: Otomatik hedefleme, hedeflemeyi Gmail’de optimize etmenize yardımcı olarak normalde ulaşamayacağınız kişilere, neredeyse aynı kişi başına maliyetle otomatik olarak ulaşmanıza olanak tanır.
  • Müşteri Eşleştirme: Müşterilere Google ile paylaştığınız müşteri verilerini temel alan reklamlar göstermenize olanak tanır. Müşteri Eşleştirme hakkında daha fazla bilgi
  • Demografi: Görüntülü Reklam Ağı’nda cinsiyet, yaş aralığı veya hane geliri gibi belirli demografik kategorilerle ilişkili kullanıcılara ulaşmanızı sağlar.
  • Pazardaki kitleler: Pazarda olan, yani sunduğunuza benzer bir hizmet veya ürün arayan ve aktif olarak satın almayı düşünen müşterileri bulmak için bu kitleler arasından seçim yapın.
  • Yaşamdaki Önemli Olaylar: Taşınma, evlilik veya mezuniyet gibi hayatlarının önemli anlarındaki müşterilere ulaşın.
  • Yeniden pazarlama: Bir web sitesi, mobil uygulama veya videoyu ziyaret eden ya da kendi listelerinizde bulunan kullanıcılar gibi şirketinizin ürün ve hizmetleriyle önceden etkileşime girmiş kullanıcılara da ulaşabilirsiniz. Reklamlarınızın gösterilmesi için Gmail reklamlarını hedefleyen yeniden pazarlama listelerinin son 30 gün içinde en az 100 etkin ziyaretçi veya kullanıcıya sahip olması gerekir.
image
http://www.coajans.com/wp-content/themes/imperio/
http://www.coajans.com/
#d63b33
style1
paged
Loading posts...
/home/coajans/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
MAİL ADRESİNİZİ GİRİNİZ
off
off