Facebook Reklamcılığı

HomeFacebook Reklamcılığı

Facebook Reklamcılığı

Yaygın olarak kullanılan bir dijital pazarlama yöntemi olan Facebook reklamcılığı, web sitesi trafiğini ve marka bilinirliğini artırmak, işletme için potansiyel müşteriler oluşturmak ve müşteri sadakatini sağlamak amacıyla kullanılan reklam tiplerinden biridir.

Facebook kullanıcıları, İnternet kullanan yetişkinliklerin yüzde 68’ini kapsıyor. Bu istatistik de işletmeler için büyük bir pazar ve hedef kitle anlamına geliyor. Facebook reklamları, reklamlarınızın performansının ne kadar iyi olduğuna dair düzenli güncellemelerle, konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanlarına ve daha fazlasına bağlı olarak insanlara ulaşmanızı sağlıyor.

Facebook reklam verme konusunda kararlıysanız reklamlarınızı yerleştirmek için farklı seçenekleriniz bulunuyor. İşte bu seçenekler:

-Facebook masaüstü haber akışı
-Facebook mobil haber akışı
-Facebook sağ sütun
-İzleyici Ağı
-Anlık Makaleler
-Instagram

Yerleşimlerinizi seçmenin iki yöntemi:

 

Otomatik yerleşimler

Facebook, reklamlarınıza uygun, hedeflerinize ve reklam öğenize bağlı olarak önerilen yerleşimleri otomatik olarak seçer. Bu varsayılan seçenek olacaktır.

Manuel yerleşimler

Yerleşimlerinizi manuel olarak seçersiniz. Sunulan altı yer olmasına rağmen, reklamlarınız reklam hedefinize bağlı olarak hepsi için uygun olmayabilir. Örneğin, uygulama indirmeleri kullanıyorsanız, reklamlarınız yalnızca mobil haber yayınları, Instagram ve izleyici ağı reklamları için uygun olacak, masaüstünde barındırılan yerleşimler için uygun olmayacaktır.

Facebook, düşük maliyetlerle çok fazla dönüşüm alabileceğiniz hemen her işletmeye uygun bir reklam seçeneği bulunan sosyal medya kanallarından biridir. Facebook reklamcılığı konusunda pek çok avantaj bulunur. Sizler için Facebook reklam verme avantajları ve dezavantajlarını sıraladık. İşte detaylar…

facebook reklam verme

Facebook reklamcılığı avantajları

 

1.Geniş müşteri erişimi

Facebook, aylık 2 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla, bir numaralı sosyal ağ olmaya devam ediyor. Mesajlaşarak kitlelere ulaşmak istiyorsanız Facebook, özellikle yaş ve demografik çeşitliliği ile bunu yapmanın en iyi adresi. Facebook ayrıca, web sitenize Facebook Pixel kodunu yükleyerek web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara yeniden pazarlama yapmanızı da sağlıyor. Bir işletmenin normal şartlarda erişiminin mümkün olmadığı kadar büyük bir kitleye bir tıkla ulaşma fırsatını Facebook reklamları ile yakalayabilirsiniz.

2.A/B testi

Facebook, reklam yönetim paneli ile reklamlarınızı tek bir kampanya içinde farklı özel kitlelere, konumlara ve yaş segmentlerine göre test etmenize olanak tanır. Bu, yalnızca hangi reklam öğesinin en iyi sonuç verdiğine ilişkin değerli veriler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hedef demografik verilerinizin her biri için hangi reklam öğelerinin en iyi sonuç vereceğini de görmenize imkan tanır.

3.Yaratıcılık

Facebook’un tuval reklamları gibi sürükleyici reklam kümeleri, kullanıcıların anında uygulama benzeri bir marka deneyimine aktarılabileceği anlamına gelir. Tam ekran etkileşimli konsept, markaların etkileşime giren bir hikayeyi anlatmasına izin verirken, bir web sitesinde başka türlü kaybolabilecek içerik pazarlama parçalarını sergileme fırsatı sunar.

facebook reklamları

4.Dönüşüm ölçümü

Bir Facebook pikseli oluşturmak, kullanıcıların reklamlarınızı birden fazla cihazda görüntüledikten sonra gerçekleştirdikleri işlemleri izlemenizi sağlar. Sitenizdeki dönüşümlerin gerçekleştiği sayfalara bir Facebook Piksel eklemek, Facebook reklamlarınızı görüntülemenin bir sonucu olarak web sitenizde kimlerin dönüşüm yaptığını görme fırsatı sunar. Böylelikle çalışmalarınızın analizini de eş zamanlı olarak yapabilme ayrıcalığına sahip olursunuz.

5. Maliyet

Çeşitli hedefleme seçeneklerine ek olarak, Facebook aynı zamanda en uygun maliyetli reklam kanallarından biridir. Bütçeniz düşükse, reklam maliyetlerinin günlük çok az miktarlarla (reklamın hedefine bağlı olarak) yayınlanıp yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Durum böyle olunca Aynı izleyiciye ulaşmak için radyo reklamlarında, televizyon reklamlarında, reklam panolarında ve diğer geleneksel medyalarda daha fazla harcama yapmak mantıklı değildir.

6. Takip edilebilirlik

Facebook reklamlarının güven verici bir özelliği de Facebook reklamlarınızı ve bütçenizi tam olarak görebilmeniz ve kontrol edebilmenizdir. Facebook’ta ve Facebook Reklam Yöneticisi’ndeki başarısını izleyebilirsiniz, böylece ne kadar harcadığınızı ve kampanyalarınızdan elde ettiğiniz sonuçları tam olarak bilirsiniz. Gelecekteki reklamlar için stratejik hedefleme kararları alabilmeniz amacıyla ücretli gönderilerinizin organik gönderilerinize karşı performansınızı analiz etmek için Facebook Insights’da verilen verileri de kullanabilirsiniz.

7.Müşteri ilişkilerini artırması

Facebook reklamcılığı ile müşterilerin markanızı birkaç kez doğal olarak görmesini sağlayabilir ve tanınırlığınızı artırabilirsiniz. Potansiyel müşteriler, işletmenizle ne kadar etkileşime girerlerse, dönüşüm olasılıkları o kadar artar. Facebook reklamcılığı, hedef kitlenizle temas noktalarınızı arttırmanıza yardımcı olarak gelecekte daha fazla dönüşüm sağlamanıza yardımcı olur.

image
http://www.coajans.com/wp-content/themes/imperio/
http://www.coajans.com/
#d63b33
style1
paged
Loading posts...
/home/coajans/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
MAİL ADRESİNİZİ GİRİNİZ
off
off