Instagram

HomeElementsInstagram

Instagram Reklamcılığı

Instagram Reklamcılığı Nedir?

Sosyal medya kanallarının en popülerlerinden biri olan Instagram markaların kullandığı güçlü iletişim kanallarından biridir. Instagram reklamcılığı reklam verenler için geniş kitlelere geleneksel medya kanallarına göre daha düşük maliyetlerle ulaşabilme imkânı sunan bir dijital reklam aracıdır.

Ayrıca hedef kitle ile anında birebir etkileşim olanağı sunması sebebiyle daha samimi, daha renkli bir reklam mecrasıdır. Instagram görsel bir platform olduğu için hazırlayacağınız reklamların etkili görsellerden oluşması önemlidir. Instagram reklamcılığı için en önemli detayların başında görsellerinizin seçimi gelir. Yani dikkat çekici görseller Instagram reklamcılığında önceliğiniz olmalıdır.

En Önemli Reklam Aracı

Dijital pazarlamanın etkili reklam araçlarından biri olan Instagram, aynı zamanda firmanızı şeffaf olarak tanıtabileceğiniz bir platformdur. Instagram reklamları ile sosyal sorumluluk projelerinizi, organizasyonlarınızı da duyuyarak bir anlamda halkla ilişkiler faaliyetlerinizi de buradan yürütebilirsiniz. Instagram platformunun Facebook tarafından satın alınması Instagram reklamcılığına farklı bir boyut getirmiştir. Artık Facebook üzerinden yürütülebilen Instagram reklamları, bu sayede daha etkili sosyal medya kampanyaları yapabilmeyi de beraberinde getirmiştir. Dolayısıyla bu platformu Facebook ve Instagram reklamcılığı olarak da tanımlayabiliriz.

Dijitalleşmenin getirdiği özgürleşme e-ticaret, dijital pazarlama gibi alanlarla olduğu kadar reklamcılıkta da reklam verenler için alternatifleri çoğaltıyor. Kendi hedef kitlenizi seçmek, bunu seçerken sınırlarınızı kendiniz belirlemek Instagram reklamcılığının size sağladığı özgürlüklerden biri. Üstelik ürün ya da hizmet sınırlaması da yok. Blog sayfanıza trafik almak için de Instagram reklamlarını kullanabileceğiniz gibi, markanızın ürün tanıtım ve kampanyalarını Instagram’a vereceğiniz reklamlarla da etkili bir şekilde duyurabilirsiniz.

Instagram Reklamcılığının Avantajları Nelerdir?

Instagram reklamcılığı ile hedef kitle seçiminizi detaylandırarak yaş, cinsiyet ve demografik özelliklere göre yapabilir, böylelikle dönüşüm oranlarını artırabilirsiniz. Bunun yanı sıra Instagram reklamları için eğer elinizde hedef kitleye ait iletişim bilgileri bulunuyorsa sadece o hedef kitleye yönelik de reklam yapabilmeniz mümkün. Instagram’dan yapmış olduğunuz reklamlarda A/B testleri yaparak ayrıca dönüşümünüzü yükseltebilirsiniz.

A/B testlerinizi Facebook Reklam Yöneticisi’nin sunmuş olduğu gelişmiş analiz ve kolay anlaşılabilen grafiklerle yapmanız doğru sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Böylelikle reklamlarınızda başarı da kaçınılmaz olacaktır. Reklamlarınızın gösterim sıklığına göre hedef kitlenizin bir kısmına daha sık, bir kısmına daha seyrek gösterim yapabiliyorsunuz. Bunu yapmanız durumunda Instagram’dan düzenlediğiniz reklam kampanyalarından elde edeceğiniz sonuçlar olumlu olacak ve başarı çizginiz yükselişe geçecektir.

Instagram reklamları ile reklamlarınızı görüntüleyen kullanıcıları vereceğiniz link ile birlikte landing page’e yönlendirip reklamlarınızı daha başarılı ve etkili gösterebilirsiniz. Instagram reklamları sayesinde bir sosyal medya hesabının reklamını yapmanın aksine, sosyal medya hesabınız aracılığıyla ürün, hizmet tanıtmak istediğiniz her şeyi duyurabilirsiniz. Instagram reklamcılığının genel avantajları böyle. Bir de firma ve markalara sağladığı avantajlara bakalım:

  • Marka bilinirliğinin artması doğrultusunda ürün satışları artışa geçer.
  • Web site trafiğinde artış görülür.
  • Instagram reklamlarındaki remarketing özelliği ile eski kullanıcılara ulaşılabilir.
  • Düzenlenen kampanya ve indirimler kitleye ulaştırılabilir.
  • Ülke, bölge ve şehre göre hedef kitleler belirlenebilir.
  • Reklam kampanyalarının bir diğer güzel özelliği ise istediğiniz zaman başlayıp istediğiniz zaman bitirebiliyor olmanızdır. İstediğiniz zaman bir reklamı keserek, yeniden düzenleme şansına da sahipsiniz.
  • Instagram reklamcılığı daha az maliyetle daha etkili sonuçlar almanızı sağlar.
  • Hedef kitlenizle birebir etkileşime girebilme avantajınız vardır.

 

image
http://www.coajans.com/wp-content/themes/imperio/
http://www.coajans.com/
#d63b33
style1
paged
Loading posts...
/home/coajans/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
MAİL ADRESİNİZİ GİRİNİZ
off
off